Vulkanize edilmis lastik ürünlerinin soğuk ve sıcak içme suyunda kullanimi (BRL K17504)

Değerlendirme kılavuzunun icerisinde (K17504), vulkanize edilmis lastik contalarin soğuk ve sıcak icme suyu kullanimi kapsaminda Kiwa’ya gelen basvurulari Hollandada ele alabilmesi ve bu basvurulara sertifika verebilmesi için, gerekli olan butun sartlar belirtilmektedir. Sertifika plani katı vulkanize edilmis lastik contalar, O-ringler, contalar ve diger tasarımlar da dahil olmak üzere, hem kaynak bağlantılar için hem de koruyucu kaplamalar için kullanilabilinmektedir.

Bu kılavuzda lastik ürünleri aşağidaki uygulama alanlarına göre guruplandirilmislardir:

  • Gurup I        Soğuk su temininde
  • Gurup II       Soğuk ve zaman zaman sıcak su temininde
  • Gurup III      ISO 10508 guruplandirmada, gurup 2 ye dayali sıcak su sirkulasyon 
                         sistemlerinde

Bu Kimler İçin Geçerlidir?

Kiwa lastik contalara sertifika vermek ve bu contalarin denetimlerini gerceklestirmek için, lastik bilesik ve lastik ürünlerin üreticileri, distributorleri ve tüccarlari için geçerlidir.

Ne zaman gereklidir?

Hollandada içme suyu ile temasa gecen ve bu alanda kullanılan lastik ürünlerinin sertifikasyonu için gereklidir.

Süreç Adımları:

Daha fazla bilgi almak için ürün yöneticimiz Monique Beltman (tel +31 70 4144554, monique.beltman@kiwa.nl), veya rubber@kiwa.nl, veya yerel Kiwa ofisimizle temasa geçebilirsiniz.

Neden Kiwa Meyer?

Lastik ürünlerinin kalite güvencesi için Kiwa hizmetlerine güvenebilirsiniz. Bizim içme suyu, atık su, sıcak su, kimyasal sıvılar in yanisira gaz uygulamaları için de sertifika programlarımiz bulunmaktadir. 

Diğer Kiwa hizmetleri için uzman merkezlerimizle temasa geçebilirsiniz.