GMP+

GMP+, hayvan yem ve yem katkıları üretiminde iyi üretim uygularını temel alan bir yem standardıdır. Hague tarafından 1992 yılında Hollanda’da oluşturulmuş ve uluslararası geçerliliği olan bir standarddır. GMP+ standardı kolaylıklı ISO 9001 VE HACCP sistemlerine entegre edilebilinir. Tüzük, hayvan yemine karışma olasılığı olan pestisit, ağır metal ve aflatoksin ve Salmonella bakterisinin hayvanlardan yeme bulaşmasını engellemeyi amaçlar.

Belgelendirme Sıklığı ve Süreci Nasıl?

GMP+ üç  yıl geçerliliği olan bir sertifikadır. Yıllık olarak denetimler yapılır. Hızlı bir dönüş için sağ taraftaki iletişim bilgilerini kullanınız. GMP+ teklifinizin en kısa süre içinde hazırlanacaktır

Neden Kiwa Meyer?

Kiwa Meyer, Hollanda menşeili dünyada bir çok yerde ofisleri olan Kiwa şirketinin Türkiye ofisidir. NVAO akrediteli ( Hollanda Akreditasyon Kurumu), Hollandalı, İtalyan ve İspanyol denetçilerle GMP+ belgelendirmesi yapabilecek yetkinliktedir. Kiwa Meyer’in  Gıda, Yem & Tarım alanında çok geniş bir kapsamı vardır, kalite politikası gereğince müşterilerine tek kapıdan tüm çözümleri üretmeye çalışır.