KRAV

KRAV, İsveç standardlarına göre  organik ürün belgelendirmesi standardıdır. KRAV standardı, (EC) No 834/2007 ( Avrupa Birliği Organik Yönetmeliği)’ni baz alır. Ancak KRAV ile EU Organic belgelendirmesi arasında bazı farklılıklar vardır. KRAV standardı, EU Organik Yönetmeliği’nin kapsamadığı yerlere ‘’organik’’ belgelendirmesi yapabilir. Örneğin, avcılıkla yakalanan deniz ürünlerine, restoran ve cateringlere vb.  KRAV standardı sayesinde organik belgelendirme yapılabilir. KRAV, organik tarımdaki gibi kısıtlı hedef kitleye hitap etmenin aksine, tüm gıda zincirine uygulanabilen bir belgelendirme işlemidir.  Fidanlıklar, seralar, mantar yetiştiriciliği, distribütörler, balıkçılık ve su ürünleri, perakende satış yerleri, restoran, catering, yem tedarikçileri, ithalatçılar gibi çok geniş bir uygulama alanı vardır.

KRAV logosu ve/veya EU Organic logosu, ürünlerin Avrupa Birliği ve İsveç standardlarında organik olduğunu gösterir.

Belgelendirme Süreci Nasıl?

Hızlı bir dönüş için sağ taraftaki iletişim bilgilerini kullanınız, KRAV teklifiniz en kısa süre içerisinde hazır olacağını taahhüt ederiz

Neden Kiwa Meyer?

Kiwa Meyer, Hollanda menşeili dünyada bir çok yerde ofisleri olan Kiwa şirketinin Türkiye ofisidir. Kiwa Meyer İsveç ofisi üzerinde, İsveç, Alman ve Hollandalı denetçilerle KRAV belgelendirmesi yapabilme yetkisindedir. Kiwa İsveç’in, etiketlemede kullanılacak belgelendirme kuruluşu kodu: SE-EKO-01’dir. Kiwa Meyer’in Gıda, Yem & Tarım alanında çok geniş bir belgelendirme hizmet kapsamı vardır, kalite politikası gereğince müşterilerine tek kapıdan tüm çözümleri üretmeye çalışır.