FairTSA (Fair Trade Sustainability Alliance)

The Fair Trade Sustainability Alliance ( FairTSA), kar amacı gütmeyen, adil ticaret, işçilerin sosyal hakları ve tedarik zinciri yönetiminde sürdürülebilirlik ve izlenebilirliği temel alan bir standarddır.

Fair TSA belgelendirmesi, zirai ürünleri, kozmetik ve el işi ürünleri için yapılabilir. Fair TSA standardı, Uluslarası Standardizasyon Organizasyonu (ISO), Adil Ticaret Organizasyonu ( FLO- FairTrade Labelling Organisation) ve sosyal haklarla ilgili olan SA 8000 standardını ve Amerikan Organik Standardları ( NOP- USDA National Organic Program) kapsar.

Fair Trade logosu ile üretici, çevreye zarar vermeden ekolojik olarak üretildiğini ve adil ticaret çerçevesinde işçi haklarının korunduğunu kanıtlamış olur. NOP ve GlobalG.A.P. gibi standardlar Fair TSA standardının bir kısmını kapsar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Neden Kiwa Meyer?

Kiwa Meyer, Hollanda menşeili dünyada bir çok yerde ofisleri olan Kiwa şirketinin Türkiye ofisidir. DAkkS ( Almanya Akreditasyon Kurumu) akreditasyonu altında, Türk ve/veya yabancı denetçilerle, FairTSA belgelendirme yapabilme yetkisindedir. Kiwa Meyer’in Gıda, Yem & Tarım alanında çok geniş bir kapsamı vardır, kalite politikası müşterilerine tek kapıdan tüm çözümleri üretmektir.