BRC Global Standards Food Safety

BRC (British Retail Consortium);  BRC Food, BRC IoP (Gıda ambalajları), BRC Agents & Brokers, BRC Consumer Products ve BRC Storage & Distribution olmak üzere 5 farklı standardı vardır. Kiwa Meyer, BRC belgelendirmesinde İngiltere ofisi olan Kiwa Pai’den, UKAS akrediteli,, Türk denetçilerle BRC Food standardında,  her kapsamda denetim yapabilme yetkisindedir. BRC IoP, BRC Storage& Distribution, BRC Agents& Brokers standardlarında da UKAS akrediteli ve İngiliz denetçilerle denetim yapabilme yetkisindedir.

Belgelendirme Sıklığı ve Belgelendirme Süreci Nasıl?

BRC sertifikası yıllık bir belgedir. Denetim sıklığı işletmenin belgelendirme sınıfına göre değişir. Belge sınıfı işletmenin majör ve minör uygunsuzluk sayısına göre belirlenir. İşletme eğer, A veya B sınıfındaysa, denetimler yıllık olup, C veya D sınıfındaysa 6 ayda bir denetim yapılması zorunludur.

Hızlı bir dönüş için sağ taraftaki iletişim bilgilerini kullanınız.  BRC (Food) teklifinizin en geç 2 iş günü içerisinde hazır olacağını taahhüt ederiz. Talep edilirse ön denetim hizmetimiz de vardır.

BRC Bilgilendirme ve Denetçilik Eğitimleri

Kiwa bir gün ile beş gün arasında bilgilendirme eğitimleri hizmeti sunmaktadır. Talep olursa BRC denetçilik eğitimleri de düzenlenebilir. Detaylı bilgi için sağ tarafta iletişim bilgileri mevcuttur.

Neden Kiwa?

Kiwa, Hollanda menşeili dünyada bir çok yerde ofisleri olan Kiwa şirketinin Türkiye ofisidir. UKAS akrediteli ve BRC –Food standardında  her kapsamda Türk denetçilerle BRC Food denetimi yapabilme yetkisindedir. BRC IoP, BRC Agents & Brokers, BRC Storage&Distribution standardlarında da İngiliz denetçilere denetim yapabilme yetkisindedir. Kiwa Meyer’in Gıda, Yem & Tarım alanında çok geniş bir kapsamı vardır, kalite politikası müşterilerine tek kapıdan tüm çözümleri üretmektir.